Teatr lalkowy, Teatrzyk kukiełkowy

Estimated read time 3 min read

Dzieci uwielbiają udawać kogoś innego, improwizować i samodzielnie wykonywać zabawki. Można to sprytnie połączyć. Zabawa w Teatr lalkowy czy, jak wolisz, teatrzyk kukiełkowy (pacynkowy) jest rewelacyjnym pomysłem!

ZASADY W SKRÓCIE:

  • ilość uczestników: nieograniczona
  • miejsce: mieszkanie
  • czas trwania: nieograniczony
  • rekwizyty: rolki po papierze toaletowym, papier kolorowy, klej, nożyczki, kawałki włóczki, kredki, flamastry, farby, płachta materiału (prześcieradło lub obrus)
Przebieg gry:
  • wymyślcie koncept waszej sztuki teatralnej
  • przygotujcie wspólnie laleczki do spektaklu
  • przygotujcie scenę
  • czas na spektakl!

Odtąd dzieci nie będą nudziły się podczas brzydkiej pogody czy choroby. W Teatr lalkowy można się bawić w nieskończoność, bo pomysłów na kolejne przedstawienia zawsze jest cała masa.

TEATR LALKOWY – Zaczynamy…

Teatrzyk kukiełkowy

Zabawa w Teatr lalkowy jest zabawą rodzinną, w której mogą uczestniczyć już nawet maluchy 3-letnie. Im więcej osób uczestniczy, tym weselszy jest teatrzyk kukiełkowy. Zaczynamy od pomysłu na waszą sztukę teatralną. Czy to ma być opowieść o księżniczce czy o smoku czy o potworach – wszystko zależy od waszej wyobraźni. Może się także pojawić motyw znanej dzieciom bajki lub filmu, np. Shrek czy Minionki.

Gdy pomysł na tytuł sztuki Teatrzyku lalkowego już jest, pora na przygotowanie postaci, czyli laleczek. Można oczywiście wykorzystać gotowe postacie z zabawek, czy maskotek, ale największą frajdę jednak stanowi, gdy teatr lalkowy jest w całości zrobiony wspólnie przez dzieci i rodziców. Korpusem ciała pacynki będzie, np. rolka po papierze toaletowym. Rolki malujemy farbami, a gdy wyschną przyozdabiamy je papierem kolorowym, doklejamy włóczkę, która ma być włosami, rysujemy oczy, usta, nos. Jednym słowem ruszamy wodze fantazji i tworzymy postacie Teatrzyku kukiełkowego. Następnie należy przygotować scenę. Do tego potrzebne będą dwa krzesła i płachta materiału (np. prześcieradło), którą zaczepiamy pomiędzy krzesłami.

 

Teatr lalkowy – czas na sztukę…

Teatrzyk lalkowy gotowy do wystawienia przedstawienia! Taka zabawa w wymyślanie tekstu, w udawanie postaci bajkowych, jest doskonałym treningiem wyobraźni, a także rozwija empatię. Na spektakl Teatrzyku lalkowego można zaprosić babcię i dziadka, będą zachwyceni. A może wszystkich znajomych? A może pomysł zrealizować w czasie przyjęcia rodzinnego? Możliwości ogranicza wyobraźnia.

 

Teatr Lalkowy

Pozdrawiam
Dorota Belina

 

Przysyłajcie nam koniecznie zdjęcia swoich teatrzyków i kukiełek, a także Teatr lalkowy na filmach – najciekawsze opublikujemy, a najlepsze nagrodzimy.

Zasady przesyłania zdjęć i filmów znajdziecie TUTAJ.

Komentujcie, jak się Wam podoba ten pomysł i jak zabawa poszła Wam w domu ?

Zobacz też: Domowe narty

 

Dla inspiracji:

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

więcej ciekawych gier i zabaw...

+ There are no comments

Add yours

Dodaj komentarz