Spinaczowe piłkarzyki

Estimated read time 3 min read

Chyba każdy mężczyzna lubi grać w słynne Piłkarzyki. Z tej gry się po prostu nie wyrasta! Jednak zrobienie takiej gry własnoręcznie sprawia jeszcze większą radochę. Spinaczowe piłkarzyki świetnie zintegrują tatę i syna, ale uwierzcie, dziewczynkom też się spodobają. Zawodników musi być dwóch w wieku powyżej 5 lat.

ZASADY W SKRÓCIE:

 • ilość uczestników: dwójka graczy
 • miejsce: mieszkanie lub miejsce na zewnątrz
 • czas trwania: nieograniczony
 • rekwizyty: spinacze do bielizny (9 sztuk)-najlepiej drewniane, kartonowe pudełko (choćby po butach), rurki po napojach, papier kolorowy, klej, piłeczka pingpongowa
Przebieg gry:
 • w krótszych bokach pudełka wytnij niewielkie prostokątne otwory, które będą bramkami
 • w dwóch pozostałych bokach pudełka musisz wyciąć małe dziurki tak, aby przewlec przez nie rurki po napojach – otworów musi być sześć po obu stronach, w równej odległości od siebie
 • przewlecz rurki
 • ozdób papierem kolorowym spinacze, które będą służyły jako zawodnicy piłkarscy
 • zaczep spinacze na rurkach po napojach
 • na środek boiska wrzuć piłeczkę pingpongową
 • teraz grajcie poruszając rurkami tak, aby spinaczami, czyli piłkarzami, odbijać piłeczkę i trafić do bramki

 

Zaczynamy

Spinaczowe piłkarzyki zacznijcie od przygotowania pudelka kartonowego. W krótszych bokach wytnijcie niewielkie prostokątne otwory, które będą bramkami. Z kolei w bokach dłuższych musicie wyciąć małe dziurki tak, aby przewlec przez nie rurki od napojów. Otworów musi być sześć po obu stronach, w równej odległości od siebie. Przewleczcie teraz słomki. Spinaczowe piłkarzyki mają już boisko. Czas na piłkarską drużynę! Pomóż dzieciom ozdobić swoją drużynę papierem kolorowym, który klejem przymocuje do spinaczowych piłkarzyków. Gdy piłkarze gotowi, ustawcie ich na boisku, czyli zaczepcie spinacze na rurkach od napojów, z uwzględnieniem bramkarzy oczywiście. Na środek boiska wrzucamy piłeczkę pingpongową i możecie zacząć rozgrywkę w Spinaczowe piłkarzyki. Poruszać zawodnikami możecie za pomocą rurek. Oczywiście grę Spinaczowe piłkarzyki wygrywa ten, kto zdobędzie więcej bramek.

 

Dorota Belina

Adam Jakubiak

PS. Komentujcie jak zabawa poszła Wam w domu 😉
Pokażcie, jak się bawią Wasze pociechy. Koniecznie przyślijcie Wasze boiska na zdjęciach i filmach. Najciekawsze opublikujemy.

Zasady przesyłania zdjęć i filmów znajdziecie TUTAJ.

Zobacz też: Jadę na wakacje

Zobacz też Piosenki i karaoke dla dzieci…

Zobacz też: Celny rzut

Drodzy Rodzice!
Warto się zmotywować, by spędzać z dziećmi trochę więcej czasu. Zabawa w spinaczowe piłkarzyki daje radość, nie tylko przez sam fakt gry, ale również przez możliwość wspólnego tworzenia, przygotowywania, co absorbuje dodatkowo dzieci. A wiadomo, że ciastko, które się samemu upiecze smakuje najlepiej. Dodatkowo dzieci uczą się – może to będzie ich pierwsza lekcja domowego recyklingu?
Wiadomo, że nie każda zabawa będzie fascynująca dla rodziców tak bardzo jak dla dzieci, tym bardziej warto zainteresować się takimi zabawami, które interesują też dorosłych. Myślę, że kręgle, to zdecydowanie ten temat.
Udanej zabawy w spinaczowe piłkarzyki dla dzieci… i dorosłych…

Adam Jakubiak Trener MotywacyjnyAdam Jakubiak

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

więcej ciekawych gier i zabaw...

+ There are no comments

Add yours

Dodaj komentarz