Poszukiwacze skarbów

Estimated read time 3 min read

Kto nie lubi szukać skarbów? Kto z dorosłych nie zaczytywał się w „Panu Samochodziku”? Dzieci też to polubią! Doskonała zabawa dla dzieci w wieku od 4 lat. Aby gra się udała potrzebujemy przynajmniej dwóch zawodników. Dzieci pokochają Poszukiwaczy skarbów! Ta gra rozwija ich wyobraźnię, uczy spostrzegawczości, a i przy okazji śmiechu jest co niemiara

ZASADY W SKRÓCIE:

  • ilość uczestników: minimum dwóch uczestników
  • miejsce: mieszkanie
  • czas trwania: konkurencja na czas
  • rekwizyty: kartka papieru, kredki, kostka do gry, skarb (czyli coś, co zamierzacie schować)
Przebieg gry:
  • dorosły chowa w mieszkaniu skarb (cokolwiek, co jest w mieszkaniu, choćby długopis lub czekolada)
  • dorosły rysuje mapę skarbu, czyli mapę mieszkania-musi być czytelna, z uwzględnieniem ważnych punktów w mieszkaniu
  • mapa musi jednak zawierać pewne przeszkody, czyli zadania do wykonania przez uczestników
  • zaczyna ten, kto rzuci największą ilość oczek kostką
  • wygrywa ten, kto… znajdzie skarb 🙂

 

W tą zabawę najlepiej będzie zagrać w mieszkaniu, ponieważ na zewnątrz może być nieco trudniej znaleźć zaginiony skarb:). Ale oczywiście jest to wykonalne. Jednak my proponujemy łatwiejszą wersję pod dachem.

 

Zaczynamy…

Przed rozpoczęciem zabawy Poszukiwacze skarbów dorosła osoba chowa w mieszkaniu przed dziećmi skarb, którym może być wszystko – np. coś słodkiego, co równocześnie może być potem nagrodą dla zwycięzcy. Następnie należy narysować mapę skarbu, która w grze Poszukiwacze skarbów będzie stanowiła kluczowy rekwizyt. Mapa powinna być czytelna, zawierać odwzorowanie mieszkania z uwzględnieniem charakterystycznych elementów, musi przypominać klasyczną planszę do gry. Dzieci na jej podstawie mają szukać skarbu. Jednak, żeby gra Poszukiwacze skarbów nie była taka łatwa, mapa musi zawierać pewne przeszkody, którymi będą zadania do wykonania. Czyli na przykład zjedzenie kawałka cytryny, powiedzenie wierszyka, zaśpiewanie piosenki czy stanięcie na jednej nodze. Grę Poszukiwacze skarbów zaczyna uczestnik, który rzuci najwyższą liczbę na kostce. Następnie w kolejności zawodnicy rzucają kostką i przechodzą tyle pól, ile rzucą kostką, wykonując po drodze zadania. Grę Poszukiwacze skarbów wygrywa oczywiście osoba, która jako pierwsza znajdzie skarb.

 

 

Super udanej zabawy.

Dorota Belina 

Przysyłajcie nam koniecznie zdjęcia swoich map na info@GryiZabawyDlaDzieci.pl – najlepsze opublikujemy.
Komentujcie jak zabawa poszła Wam w domu 😉

Zobacz też: Czytamy!

więcej ciekawych gier i zabaw...

+ There are no comments

Add yours

Dodaj komentarz