Po czym chodzę?

Estimated read time 2 min read

Po czym chodzę? to zabawa dla dzieci już od 3 roku życia. Uczy rozpoznawania kształtów, wyostrza zmysły. W Po czym chodzę? może bawić się jedno dziecko, ale weselej jest oczywiście w grupie.

ZASADY W SKRÓCIE:

  • ilość uczestników: nieograniczona
  • miejsce: mieszkanie lub miejsce na zewnątrz
  • czas trwania: nieograniczony
  • rekwizyty: kilkanaście płytek drewnianych lub mdf, klej do drewna lub do mdf, dwustronna taśma klejąca, różne materiały do przyklejenia (drobne kamienie, opakowanie po jajkach, folia bąbelkowa, gąbki, itp.), szalik lub apaszka
Przebieg gry:
  • naklej na płytki drewniane lub mdf przygotowane elementy
  • gotowe płytki ustawiamy jedna za drugą
  • uczestnicy mają zawiązane oczy i stąpając gołą stopą muszą odgadnąć po czym stąpają

 

Zaczynamy

Zabawa Po czym chodzę? wymaga kilku rekwizytów i dłuższego czasu przygotowania, ale warto, bo dzieci chętnie pomogą w przygotowaniach, a potem zabawa będzie naprawdę ciekawa. Należy na płytki drewniane/mdf nakleić przygotowane wcześniej elementy. Trzeba dodać, że elementy w grze Po czym chodzę? nie mogą być ostro zakończone, aby nie poraniły stóp dziecka! Gotowe płytki układamy jedna za drugą i zabawa w Po czym chodzę? może się zacząć. Uczestnicy muszą mieć zawiązane oczy, aby nie widzieli co mają pod stopami. Zaczynamy zabawę! Każdy uczestnik musi odpowiedzieć na pytanie: po czym chodzę?, rozpoznając teksturę tylko stopami. Oprócz udanej zabawy, ta gra to samo zdrowie dla bosych dziecięcych stópek, ponadto rozwija zmysł dotyku.

 

Super udanej zabawy.

Dorota Belina 
Komentujcie jak zabawa poszła Wam w domu 😉

Zobacz też: Detektyw

więcej ciekawych gier i zabaw...

+ There are no comments

Add yours

Dodaj komentarz