Mini playback show

Estimated read time 3 min read

Nie ma dziecka, któremu nie spodoba się ta zabawa! Udawanie kogoś innego to coś, co dziecko uwielbia. Mini playback show to zabawa dla dzieci powyżej 4 roku życia. Ilość uczestników nie ma tu znaczenia.

ZASADY W SKRÓCIE:

  • ilość uczestników: nieograniczona
  • miejsce: mieszkanie, dom, przedszkole, szkoła
  • czas trwania: nieograniczony
  • rekwizyty: sprzęt muzyczny plus płyty waszych ulubionych wykonawców, kostiumy, tj. stare ubrania, kolorowe wstążki, bibuła, biżuteria mamy, mikrofon, jego atrapa lub drewniana łyżka, itp.
  • rekwizyty dodatkowe: lampki biurkowe, notesiki, flamastry
Przebieg gry:
  • wybierzcie wspólnie piosenki, które będziecie wykonywać
  • stwórzcie razem odpowiednie przebrania, aby wyglądać podobnie do danego wokalisty
  • przygotujcie scenę, np. z poduszek
  • każdy z uczestników w przebraniu występuje na scenie z akompaniamentem piosenki z płyty w tle:)
  • wszyscy szaleją, bawią się, dopingują, klaszczą i fotografują

 

Zaczynamy

Mini playback show zaczynamy od przygotowania oprawy muzycznej, czyli wyboru postaci, które chcecie udawać. Następnie wybierzcie razem odpowiednie piosenki, które znacie i lubicie. Teraz pora na wybór stroju. Razem wybierzcie na występ w Mini playback show elementy przebrania scenicznego znalezione w mieszkaniu. Powinniście przypominać w nich daną gwiazdę piosenki. To będzie już świetna zabawa!

Spróbujcie wykorzystać nietypowe elementy do ubioru, takie, jak kolorowy papier, bibuła, krepina. A także drewniana łyżka jako mikrofon, itp. Warto też pomyśleć o bardzo kolorowych lub świecących elementach: bluzka w cekiny, migające okulary, itp. Dla lepszego efektu występu, pomóż dzieciom wykonać scenę, na której odbędzie się Mini playback show. Scena może być wykonane z materaca czy z poduszek, chyba, że macie w domu wyższy o 2-3 schodki poziom. Można też zadbać o prawdziwe „oświetlenie sceniczne”. Zbierzcie wszystkie lampki z całego domu czy mieszkania i skierujcie je w stronę sceny. Dla szczególnie ambitnych (lub jeśli mini playback show będzie u Was cykliczną zabawą) można się pokusić o efekty specjalne, np. żarówkę disco, która świeci różnokolorowymi promieniami światła i do tego się kręci. Bez problemu kupisz takie w hipermarketach, które mają dział z oświetleniem lub żarówkami, typu Liroy Merlin lub Auchan, koszt – 30-40 zł.

Mini playback Show

Jeśli Jeśli wszystko jest już gotowe, Mini playback show czas zacząć! Pierwszy uczestnik chwyta „mikrofon” w dłoń i wchodzi na scenę, udając swojego ulubionego piosenkarza lub piosenkarkę. W tym momencie „kierownik planu” (czyli, np. jeden z rodziców) włącza piosenkę, a wszyscy fotoreporterzy (rodzice, rodzina, rodzeństwo) fotografują i filmują naszą gwiazdę (jeśli macie na to ochotę). Tu nie ma przegranych i wygranych – w domowym Mini playback show każdy jest gwiazdą!

Na koniec nie zapomnijcie pobiec w kierunku gwiazdy i poprosić ją o autograf. Warto wcześniej przygotować małe karteczki, a najlepiej notesiki i flamastry.

Występować mogą także rodzice. Kupa śmiechu gwarantowana.

 

Super udanej zabawy.

Dorota Belina
Adam Jakubiak

Przysyłajcie nam koniecznie zdjęcia siebie w przebraniach i na scenie, a także filmy z występów w Mini playback show – najciekawsze opublikujemy, a najlepsze nagrodzimy.

Zasady przesyłania zdjęć i filmów znajdziecie TUTAJ.

Komentujcie jak zabawa poszła Wam w domu 😉

 

Zobacz też: Kojarzy mi się…

Zobacz też Piosenki i karaoke dla dzieci…

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

więcej ciekawych gier i zabaw...

+ There are no comments

Add yours

Dodaj komentarz