Laserowy Labirynt

Estimated read time 4 min read

Labirynty dla dzieci, a konkretnie dzisiaj bezpieczny Laserowy Labirynt 😆

ZASADY W SKRÓCIE:

  • ilość uczestników: nieograniczona, w jednej rundzie może iść jeden zawodnik lub para,
  • miejsce: wąski korytarz, przedpokój
  • czas trwania: nieograniczony lub też może to być konkurencja na czas
  • rekwizyty: taśma papierowa, nożyczki
  • rekwizyty do wersji zaawansowanych: j/w + taśma klejąca, gruba nić lub sznurek, lampa UV, smartfon lub megafon
Przebieg gry:
  • stwórz labirynt z rekwizytów,
  • pozwól dzieciom wypróbować go,
  • każdy zawodnik powinien przejść labirynt bez dotykania „laserów”,
  • zrób z tego konkurencję na czas lub na najmniejszą ilość błędów.

Jesteś sama z dzieckiem lub dziećmi w domu i już nie masz pomysłów na to, aby twoi podopieczni przestali mówić: „Mamo, nudzę się…”? Najłatwiej oczywiście podsunąć dzieciakom tablet lub włączyć telewizor i mieć na jakiś czas spokój. Ale czy to faktycznie najlepszy sposób na zapełnienie maluchom wolnego czasu? Mamy dla Was, Drogie Mamy, i mamy nadzieję tatusiowie, wór pełen pomysłów! Dzieci i Wy będziecie zachwyceni.

Labirynty dla dzieci
Labirynty dla dzieci w ogrodzie

Zima trochę odstrasza dorosłych od zabaw z dziećmi na zewnątrz, ale w domu też nie trzeba się nudzić. Jeśli więc masz dość szczypiącego mrozu lub twoje dziecko złapało kolejny raz w tym sezonie jakiegoś wirusa a ma ponad 5 lat, proponujemy wam wspólną zabawę w … laserowy labirynt. Zresztą – jest to świetna zabawa o każdej porze roku. Wiosną, latem, czy jesienią, można się bawić w ogrodzie, czy na placu zabaw. Najmłodsi uwielbiają labirynty dla dzieci – wykorzystaj to!

Zaczynamy…

Co będzie potrzebne? Jedynie papierowa taśma (dostępna w każdym sklepie papierniczym lub malarskim) lub zwykła gruba nitka, włóczka lub sznurek* plus taśma klejąca i nożyczki. Ewentualnie coś jeszcze** – o tym na końcu. Teraz wystarczy pociąć taśmę papierową na paski długości odpowiadającej szerokości waszego korytarza/przedpokoju, który będzie podstawą waszego laserowego labiryntu, plus jeszcze około 30 cm – z tego zrobicie wasze domowe labirynty dla dzieci. Takich pasków potrzebujesz kilku lub nawet kilkunastu, jeśli twój przedpokój jest długi.

Labirynt laserwy
Tak może wyglądać przedpokój

Teraz wystarczy przypomnieć sobie jakąś scenę z filmu sensacyjnego, kiedy złodziej próbuje się przedostać między laserowymi wiązkami, których przerwanie uruchomi alarm.

Laserowy labirynt to właśnie wasze kawałki taśmy papierowej. Przyklejcie je do ściany pod różnymi kątami i… zabawa – czas – start!

Laserowy labirynt gotowy, teraz każdy z was musi przejść pod/nad nim, nie dotykając kawałków taśmy papierowej, czyli naszych laserów, inaczej przegrywa. Można się tak bawić całymi godzinami, a przy okazji ćwiczyć zwinność i sprawność. Koszt minimalny, a laserowy labirynt rozrusza każdego – dorosłego i dziecko.

LABIRYNTY DLA DZIECI – to dopiero zabawa !!!

* wersja zaawansowana

Zamiast taśmy papierowej użyj idealnie białej, grubej nitki, włóczki lub sznurka. Poza tym kup żarówkę albo świetlówkę UV (możesz też wypożyczyć). Wówczas zabawa będzie jeszcze ciekawsza, bo labirynt będzie iście laserowy – widoczny w ciemności! Śnieżnobiałe sznurki będą świeciły się pod wpływem świetlówek UV, a zabawa dodatkowo nabierze elementu tajemniczości. Oczywiście nitka czy sznurek może mieć inny kolor, wszystko zależy od waszej kreatywności. Ważne by były to barwy fluorescencyjne.

** wersja super zaawansowana

Zaopatrz się w jakiś nadajnik dźwięku alarmowego. W najprostszej wersji może to być smartfon z dźwiękiem alarmu. W sklepie z zabawkami można zdobyć wiele zabawek imitujących alarm. Szczególnie polecam zabawkową tubę – megafon, przez którą dzieci mogą mówić, krzyczeć czy śpiewać, jak przez mikrofon z głośnikiem. Większość tych tub ma przycisk z dźwiękiem alarmu. Gdy tylko dziecko dotknie lub zerwie taśmę – włącza się alarm! Oczywiście ręką czujnego rodzica. Wtedy labirynty dla dzieci trzeba przejść ponownie.

Super udanej zabawy.

Dorota Belina i Adam Jakubiak

Przysyłajcie nam koniecznie zdjęcia swoich labiryntów na info@GryiZabawyDlaDzieci.pl – najlepsze opublikujemy.
Komentujcie jak zabawa poszła Wam w domu 😉

Zobacz też: Zabawę w chowanego

więcej ciekawych gier i zabaw...

+ There are no comments

Add yours

Dodaj komentarz