Kasztanowa gra w zapamiętywanie

Estimated read time 2 min read

Znacie klasyczną grę Memory? Z pewnością! W zabawie Kasztanowa gra w zapamiętywanie połączymy Memory z nieodłącznym atrybutem jesieni, jaką są uwielbiane przez dzieci kasztany. Zabawa jest odpowiednia dla dzieci od 4 roku życia. Jedynym ograniczeniem Kasztanowej gry w zapamiętywanie jest pora roku, bowiem sezon na kasztany to jesień. Ale możemy jesienią zebrać pokaźną ilość kasztanów, a potem cały rok cieszyć się ich obecnością.

ZASADY W SKRÓCIE:

  • ilość uczestników: nieograniczona, minimum dwóch
  • miejsce: mieszkanie lub miejsce na zewnątrz
  • czas trwania: nieograniczony lub też może to być konkurencja na czas
  • rekwizyty: kasztany, różnokolorowy filc, klej, nożyczki
Przebieg gry:
  • idźcie na spacer do parku i nazbierajcie pokaźną ilość kasztanów
  • wytnijcie z filcu po dwa takiego samego koloru małe kółeczka i naklejcie je na parę kasztanów-zróbcie tak z każdym kolorem filcu
  • kasztany odwróćcie tak, aby nie było widać kolorów filcu i wymieszajcie
  • gra polega na odnalezieniu pary takich samych kolorów kasztanów

 

Zaczynamy

Kasztanową grę w zapamiętywanie zaczynamy od spaceru do parku i nazbierania kasztanów. Po powrocie do domu wycinamy z filcu kolorowe nieduże kółeczka, pamiętając, aby z każdego koloru wyciąć po dwa kółka. Kolejnym krokiem w Kasztanowej grze w zapamiętywanie jest naklejenie wszystkich wyciętych elementów na spód kasztanów. Teraz odwracamy kasztany i mieszamy wszystkie elementy gry. Kasztanową grę w zapamiętywanie czas zacząć! Każdy zawodnik odwraca w jednej rundzie dwa kasztany sprawdzając czy kolor filcu na spodzie jest taki sam. Jeśli tak, odkłada elementy i zdobywa punkt. Jeśli nie, odkłada kasztany w to samo miejsce. W Kasztanowej grze w zapamiętywanie chodzi o to, aby zapamiętać miejsca ułożenia poszczególnych kasztanów z odpowiednimi kolorami na spodzie. Im więcej zawodników, biorących udział w grze, tym ciekawiej!

 

Super udanej zabawy.

Dorota Belina 
Komentujcie jak zabawa poszła Wam w domu 😉

Zobacz też: Balonowy tenis

więcej ciekawych gier i zabaw...

+ There are no comments

Add yours

Dodaj komentarz