Celny rzut

Estimated read time 3 min read

Nie straszne siedzenie w domu podczas gdy na zewnątrz brzydka pogoda! Nie straszna choroba dziecka, gdy nie możemy wyjść na spacer! Jest zabawa Celny rzut, której przygotowanie jest banalnie proste. Dzieci powyżej 5 roku życia będą miały z niej wielką frajdę. Ilość osób nie ma większego znaczenia.

Celny rzut – zaczynamy

ZASADY W SKRÓCIE:

  • ilość uczestników: nieograniczona
  • miejsce: mieszkanie
  • czas trwania: nieograniczony lub też może to być konkurencja na czas
  • rekwizyty: wielki karton, nożyczki, talerze lub miski różnej wielkości, taśma klejąca, mała piłeczka
Przebieg gry:
  • przygotuj rekwizyty według instrukcji obok
  • gdy rekwizyty gotowe, spróbujcie trafić piłeczką w otwory z odpowiedniej odległości
  • wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów

 

Celny rzut, rzut do celuCelny rzut zacznijcie od przygotowania rekwizytów. W wielkim kartonie wytnijcie kilka otworów, wystarczy przyłożyć różnej wielkości talerze lub miski, odrysować i wyciąć. Łatwo, prawda? W taki oto prosty sposób tarcza do gry Celny rzut jest gotowa! Można jeszcze opisać otwory cyframi – punktami – im mniejszy otwór, tym więcej punktów można zdobyć. Teraz spróbujcie przymocować tarczę do futryny drzwi tak, aby wisiała w prawym lub lewym górnym rogu. Jeśli jest duża, może zająć całą szerokość drzwi.

Zabawę w Celny rzut możecie już zaczynać. Zasady gry nie są trudne: trzeba piłeczką z odpowiedniej odległości trafić w otwory w tarczy. Oczywiście celny rzut jest wyżej punktowany wtedy, kiedy traficie piłką w mniejszy otwór. Możecie modyfikować zasady gry Celny rzut, np. zwiększać odległość z jakiej rzucacie do tarczy, czy wyciąć w kartonie mniejsze otwory. Tak czy inaczej możecie wierzyć, że zabawa będzie przednia!

Wersja 2.
Otwory możecie też wyciąć w dużym tekturowym pudle, na jednej lub dwóch jego ścianach bocznych. Wystarczy teraz pudło postawić na stole lub krześle i można rzucać. Piłki będą lądowały w środku. Inną opcją jest przekręcenie pudła, by otwory znalazły się u góry. Wtedy nasz „dziurawy karton” może leżeć na podłodze, a my rzucamy do celu, stojąc tuż obok niego.

Super udanej zabawy.

Dorota Belina

PS. Komentujcie jak zabawa poszła Wam w domu ?
Pokażcie, jak się bawią Wasze pociechy. Koniecznie przyślijcie Wasze zdjęcia rekwizytów i filmy z zabawy. Najciekawsze opublikujemy.

Zasady przesyłania zdjęć i filmów znajdziecie TUTAJ.

Zobacz też: Kojarzy mi się…

Zobacz też Piosenki i karaoke dla dzieci…

Zobacz też: Przelabiryntuj kulkę

Zapisz

Zapisz

więcej ciekawych gier i zabaw...

+ There are no comments

Add yours

Dodaj komentarz