Butelkowe kręgle dla dzieci

Estimated read time 3 min read

W zabawę Butelkowe kręgle dla dzieci można grać zarówno na zewnątrz, jak i w mieszkaniu. Przygotowania do niej trwają co prawda dosyć długo, ale wspólnymi siłami, z pomocą dzieciaków, nawet samo wykonywanie rekwizytów będzie już udaną zabawą. Aby gra była ciekawa, potrzebnych jest co najmniej dwóch zawodników w wieku od 4 lat.

ZASADY W SKRÓCIE:

  • ilość uczestników: nieograniczona, minimum dwójka
  • miejsce: mieszkanie lub miejsce na zewnątrz
  • czas trwania: nieograniczony
  • rekwizyty: 10 identycznych butelek po napojach, farby do malowania plastiku lub markery, materiał do wypełnienia, piłka plastikowa
Przebieg gry:
  • każdą butelkę pomaluj farbą do plastiku
  • do butelki wsyp ziarna grochu lub ciecierzycy (ew. piasek)
  • ustaw butelko tak, jak do prawdziwej gry w kręgle
  • zawodnik musi zbić jak najwięcej butelek-kręgli w jednym podejściu

 

butelkowe kręgle dla dzieci

Zaczynamy

Do rozpoczęcia gry Butelkowe kręgle dla dzieci potrzebne są oczywiście… kręgle. Nie będą takie zwyczajne, ale wykonane z butelek po napojach. Każdą butelkę musicie pomalować specjalną farbą do plastiku, aby ładnie się prezentowały. Można też wykorzystać butelki po kefirze – znakomicie się nadają. Wystarczy zerwać z nich naklejki i jeśli nie macie farb do plastiku – możecie wykorzystać kolorowe markery. Swoją drogą – może to dobry sposób by przekonać dzieci do picia produktów mlecznych.

Żeby butelkowe kręgle dla dzieci były stabilne, musicie do butelek wsypać ziarna grochu lub fasoli (ew. piasek), wtedy będą trudniejsze do zbicia. Butelkowe kręgle mogą się rozpocząć. Ustawiamy butelki (czyli kręgle) w taki sposób, jak zwykłe kręgle, czyli w trójkąt. Tworzy nam się w domu prawdziwa kręgielnia dla małych i dużych. Zawodnicy próbują zbić jak najwięcej butelkowych kręgli w jednym podejściu. Odległość z jakiej będziecie próbować zbić kręgle zależy od wieku uczestników. Zabawa w Butelkowe kręgle dla dzieci daje mnóstwo radości!

butelkowe kręgle dla dzieci

Super udanej zabawy.

Dorota Belina
Adam Jakubiak

PS. Komentujcie jak zabawa poszła Wam w domu 😉
Pokażcie, jak się bawią Wasze pociechy. Koniecznie przyślijcie Wasze butelkowe kręgle dla dzieci na zdjęciach i filmach. Najciekawsze opublikujemy.

Zasady przesyłania zdjęć i filmów znajdziecie TUTAJ.

Zobacz też: Kojarzy mi się…

Zobacz też Piosenki i karaoke dla dzieci…

Zobacz też: Celny rzut

Drodzy Rodzice!
Warto się zmotywować, by spędzać z dziećmi trochę więcej czasu. Zabawa w butelkowe kręgle dla dzieci daje radość, nie tylko przez sam fakt gry, ale również przez możliwość wspólnego tworzenia, przygotowywania, co absorbuje dodatkowo dzieci. A wiadomo, że ciastko, które się samemu upiecze smakuje najlepiej. Dodatkowo dzieci uczą się – może to będzie ich pierwsza lekcja domowego recyklingu?
Wiadomo, że nie każda zabawa będzie fascynująca dla rodziców tak bardzo jak dla dzieci, tym bardziej warto zainteresować się takimi zabawami, które interesują też dorosłych. Myślę, że kręgle, to zdecydowanie ten temat.
Udanej zabawy w butelkowe kręgle dla dzieci… i dorosłych…

Adam Jakubiak Trener MotywacyjnyAdam Jakubiak

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

więcej ciekawych gier i zabaw...

2Comments

Add yours

Dodaj komentarz