Balonowy tenis

Estimated read time 2 min read

Balonowy tenis to zabawa dobra zarówno na zewnątrz, jak i w mieszkaniu. Nie potrzeba do niej wielkiej przestrzeni, można też bez obaw zbicia drogocennych drobiazgów domowych grać w Balonowego tenisa pod dachem. Już trzylatki spokojnie mogą uczestniczyć w tej grze.

ZASADY W SKRÓCIE:

  • ilość uczestników: minimum dwóch
  • miejsce: na zewnątrz lub w domu
  • czas trwania: nieograniczony
  • rekwizyty: balon, papierowe talerzyki, mocna taśma klejąca, sztywny karton lub inne elementy
Przebieg gry:
  • przygotuj rekwizyty do gry, tj.talerzykowe paletki i balonową piłeczkę
  • przygotuj boisko na zewnątrz lub w dużym pokoju
  • zasady są proste: balon nie może spaść na ziemię
  • przegrywa ten, kto upuści balon

 

balonowy tenis

Zaczynamy

Balonowego tenisa zacznijcie od przygotowania rekwizytów. Wytnijcie z bardzo sztywnego kartonu prostokąty, które będą służyły jako uchwyty dla waszych paletek tenisowych. Mogą też do tego posłużyć linijki, drewniane patyczki (jak do badania gardła – można poprosić przy okazji wizyty u lekarza 😉 ), lub drewniane szpatułki. Uchwytów musi być tyle, ilu jest zawodników. Następnie przyklejcie uchwyty od spodu do papierowych talerzyków za pomocą taśmy klejącej. I już paletki gotowe.

Balonowy tenis

balonowy tenisBalonowy tenis byłby niczym bez…balonów. Dzieci będą miały trudność w napompowaniu balonu, więc tu niezbędny jest rodzic. Tak oto macie już piłeczkę tenisową. Zasady Balonowego tenisa są bardzo proste: dwaj zawodnicy stają naprzeciwko siebie i odbijają balon tak, aby nie spadł na podłoże. Dla utrudnienia gry w Balonowy tenis można pomiędzy zawodnikami zainstalować siatkę lub coś, co będzie ją imitowało, np. w przypadku gry na podwórzu wbić dwa kołki i powiązać je sznurkiem. W domu można sznurek rozciągnąć pomiędzy meblami. Wtedy dodatkowo trzeba będzie balon przerzucić nad „siatką”. Punkt dostaje osoba, która nie upuści balonu. Sami podejmijcie decyzję, do ilu punktów chcecie grać.

Super udanej zabawy

 

Dorota Belina 

PS. Komentujcie jak zabawa poszła Wam w domu ?
Pokażcie, jak się bawią Wasze pociechy. Koniecznie przyślijcie Wasze butelkowe kręgle dla dzieci na zdjęciach i filmach. Najciekawsze opublikujemy.

Zasady przesyłania zdjęć i filmów znajdziecie TUTAJ.

Zobacz też: Mini playback show

Zobacz też Piosenki i karaoke dla dzieci…

Zapisz

Zapisz

więcej ciekawych gier i zabaw...

+ There are no comments

Add yours

Dodaj komentarz