Bąbelkowa frajda

Estimated read time 3 min read

ZASADY W SKRÓCIE:

  • ilość uczestników: nieograniczona,nawet jedna osoba może się w to bawić
  • miejsce: kawałek podłogi lub trawa
  • czas trwania: nieograniczony
  • rekwizyty: folia bąbelkowa, taśma klejąca, duże grubsze kartki papieru, farby palkatowe, pędzelki
Przebieg zabawy:
  • wycinanie z folii bąbelkowej tylu kawałków, ile stóp bierze udział w grze
  • rozłożenie na podłodze lub trawie dużych kartek papieru
  • obklejenie stóp folią bąbelkową przy pomocy taśmy klejącej
  • pomalowanie stóp, wcześniej obklejonych folią, farbami plakatowymi
  • malowanie stopami kolorowych bąbelkowych kompozycji

Kto z nas nie zna bąbelkowej folii, w którą pakowane są delikatne przedmioty, a którą nawet my-dorośli, uwielbiamy się bawić. Jak się okazuje taka folia może mieć nieskończenie wiele zastosowań jako zabawka. Na razie proponujemy jedną zabawę, czyli bąbelkową frajdę, w którą radośnie możecie bawić się ze swoimi nawet już trzyletnimi pociechami.

Zaczynamy…

Pamiętajcie, aby przy kolejnej dostawie zamówionej paczki, nie wyrzucać jakże cennej folii. Dodatkowo zaopatrzcie się jeszcze w duże grubsze kartki papieru, zestaw farb plakatowych i pędzelki– chyba wszyscy rodzice mają to w swoich mieszkaniach, oraz taśmę klejącą. Teraz spróbujcie wyciąć tyle kawałków folii bąbelkowej ile stóp będzie brało udział w zabawie. Bąbelkowa frajda już na etapie przygotowań staje się zabawą. Następnie poobklejajcie wszystkie stopy folią (częścią z wystającymi bąbelkami), sklejając taśmą. Dochodzimy prawie do końca przygotowań.

Wystarczy już tylko spód stóp, owiniętych folią, pomalować różnokolorowymi farbami. I czas na zabawę w bąbelkową frajdę! Młodsze dzieci ucieszą się po prostu stawiając foliowe stopy na kartkach papieru i tworząc własne „arcydzieła”. Jednak bąbelkowa frajda sprawi też radość dzieciom starszym, w wieku 6-8 lat. Wtedy możemy urządzić konkurs np.: kto namaluje bąbelkowymi stopami najładniejszy domek lub misia. Tylko kreatywność nas ogranicza. Bąbelkowa frajda nadaje się też na duże stopy, więc nie bójmy się sami spróbować! Potem takie rodzinne dzieła sztuki mogą pięknie ozdobić ściany mieszkania, a bąbelkowa frajda trwać nadal!

Udanej zabawy!

Dorota Belina

Przysyłajcie nam koniecznie zdjęcia swoich bąbelkowych dzieł na info@GryiZabawyDlaDzieci.pl – najlepsze opublikujemy.
Komentujcie jak zabawa poszła Wam w domu 😉

Zobacz też: Laserowy Labirynt

więcej ciekawych gier i zabaw...

+ There are no comments

Add yours

Dodaj komentarz